Skip to content

Siatkówka jako forma rekreacji

Posted in Siatkówka

siataSport to zdrowie mawiają lekarze. Mają w tym sporo racji. Wszelkie formy rekreacji przeżywają teraz wyraźny przyrost i w tym gronie jest także siatkówka. Już teraz w szkołach na wfach można zauważyć trend gry w siatkówkę co z pewnością przełoży się na kolejne pokolenia. Ludzie, którzy teraz uczą się gry i poznają nowy sport z pewnością szybko z tego nie zrezygnują.

Siatkówka, krótko mówiąc sport, który może uprawiać maksymalnie dwanaście osób na raz. Gra opiera się na odbiciach piłki i zakończeniu akcji tak aby piłka wpadła w pole przeciwnika lub tamten odbił ją w aut. Podstawy techniki są trudne do opanowania dla laików. Wiele osób zaczynających i dopiero poznających ten sport ma problemy z podstawowymi czynnościami jak zagrywka, przyjęcie czy atak. Jednak przy czasie poświęconym na trening efekty przyjdą wcześniej czy później. Tak jest też w siatkówce. Jest to również świetna forma rekreacji, ponieważ angażuje każdy nasz mięsień. Przy przyjęciu najbardziej pracują nogi i ręce. Przy mocnych zbiciach największą rolę dogrywa bark, a przy rozegraniu sprawność naszych palców ma niebanalne znaczenie. Jak widać każdy element gry angażuje inne mięśnie i inna sprawność jest oczekiwana. To sprawia, że siatkówka staje się sportem dzięki, któremu możemy się odprężyć grając ze znajomymi, a ponadto nieźle namęczyć i wyćwiczyć. Jako, że gra polega na zespołowości to angażuje wszystkich członków drużyny i spaja ich ze sobą. Czują oni wtedy, że są blisko siebie i dużo zależy od nich, ale tak samo od partnera. Dlatego to świetna forma rekreacji, ponieważ pomaga nam się integrować z innymi ludźmi. Robisz spotkanie dawnych znajomych, a może imprezę urodzinową na zewnątrz? Siatkówka jest więc odpowiedzią na nudę i jaki kol wiek brak znajomości. To przecież na boisku nawiązuje się wielkie przyjaźnie, ponieważ siatkówka tak jak i wiele innych sportów drużynowych zespaja ze sobą ludzi i daje poczucie jedności. Kolejną sprawą świadczącą o tym, że to akurat siatkówka jest dobrą formą rekreacji może być sam fakt wielu kampanii reklamowych promujących ją jako coś dobrego, korzystnego dla naszego zdrowia. W kampaniach reklamowych uczestniczą tacy sportowcy jak Piotr Gruszka czy Sebastian Świderski. Przekonują oni nas do tego byśmy zaczęli trenować siatkówkę, ponieważ poprawi to nasz stan zdrowia i umysłu. Tak umysłu, ponieważ siatkówka jest to sport zdecydowanie wymagający myślenia, reagowania w chwili akcji, dobrego refleksu. Na niej możemy wyćwiczyć sobie dobre odruchy.

Za rok mistrzostwa europy w Polsce w siatkówce, a za dwa lata mistrzostwa świata. Sport ten zapanuje na chwilę nad nami i nad naszym życiem. Będzie wszędzie. Na plakatach, w telewizji, w gazecie czy w internecie. Można przejść obok tego obojętnie, a można też samemu stać się częścią tego wielkiego ruchu ku zdrowiu zwanego „siatkówka”, ponieważ jest to sport przez wielu uważany jako najlepsza forma rekreacji.

Comments are closed.