Skip to content

Sezon na siatkówkę plażową!

Posted in Siatkówka

siatkowka-plazowaWłaśnie zaczął się sezon na Siatkówkę Plażową. Ta dyscyplina kojarzy się głównie z przyjemną wakacyjną atmosferą, słońcem, złocistą plażą i szumem wody, gdzieś w oddali. Często w nadmorskich kurortach rozgrywane są mistrzostwa w Siatkówce Plażowej, które zrzeszają setki kibiców, z całej Polski. Dobra aura i luźna, mniej formalna atmosfera tej dyscypliny stwarza idealne warunki. Przede wszystkim jest to bardzo dobry czas dla graczy, na których możemy podziwiać wspaniałą nadmorską opaleniznę, idealnie wyrzeźbione ciało oraz wspaniałą skoczność. Zawodnicy siatkówki plażowej lepiej przystosowani są do czynników zewnętrznych, nie ma tu znaczenia, aż tak bardzo wysokość gracza, który w tym przypadku ma wspaniały wyskok. Podczas gry w siatkówkę plażową jest również lepsza komunikacja między zawodnikami. Gracze częściej ścinają piłkę, a także jest tu możliwy bardziej dynamiczny atak.

Gracz w siatkówce plażowej musi być uodporniony na czynniki zewnętrzne, jak szum morza, słońce, które niejednokrotnie jest bardzo silne i oślepiające, a także wiejący silnie wiatr z piaskiem. Wysoki zawodnik na pewno ma lepszą sytuację na polu gry, gdyż manualnie posiada lepsze umiejętności przekazywania piłki, serwowania oraz jest skuteczniejszy w obronie. Na środku zawsze stoi bloker, który może grać tylko z przodu podczas gdy na piasku. Zdarza się, że w piasku często gracze nie są w stanie dotrzeć do dokładnej pozycji. Gra jest bardziej intuicyjna niż techniczna. To samo dzieje się jeżeli chodzi o piłkę, nad którą nie masz tak doskonałej, jak na sali, kontroli. Mimo to dla każdego zawodnika to źródło niesamowitej frajdy i zabawy. Zwłaszcza w tak sprzyjających warunkach klimatycznych. Gra na boso zwiększa siłę w nogach i sprawia, że silniejszy jest również wyskok do piłki. Mając na pokrycie całego sądu tylko dwie osoby i nurkowanie dla piłki bez wątpienia poprawić ogólny klimatyzacji siatkówkę.

Siatkówka plażowa może stać się bardzo niezorganizowaną grą, w momencie, gdy drużyny nie siatkowka-plazowa2zdecydują się komunikować. W siatkówce plażowej, jeśli drużyny nie będą się zgodnie porozumiewać, piłka będzie niestety często lądowała w piasku. Co do odpowiedniego wyposażenia ważny jest dobór niektórych niezbędnych akcesoriów. Przede wszystkim istotna jest właściwa siatka, która dzięki dobremu systemowi umocnień i regulacji, będzie szczelniej przylegać, będzie dobrze napięta. Popularne są systemy Net Viper lub Cobra. Najważniejszym elementem gdy w siatkówkę jest ergonomiczna, lekka piłka, np. Mikasa. Posiada idealny rozmiar, pokrywa piłki to skórzana struktura zapewniająca idealną przyczepność, wyczucie. Jest to piłka specjalnie zaprojektowana do warunków zewnętrznych. Sport ten został okrzyknięty niedawno najseksowniejszą dyscypliną letnich igrzysk olimpijskich. Ze względu na skąpo ubranych opalonych zawodników i zawodniczek. Widać, że sport ten sprawia mnóstwo świetnych emocji i dobrej zabawy.

Comments are closed.