Skip to content

Punktacja w siatkówce

Posted in Siatkówka

siatkówka plażowaKażdy sport ma swoją osobną punktację. Siatkówka prezentuje tutaj całkiem ciekawy system. Mecz siatkówki podzielony jest na sety. Set wygrywa ta drużyna, która pierwsza zdobędzie 25 punktów. Punkt liczony jest jako upadek piłki odpowiednio na połowie którejś z drużyn. Setów w zależności od meczu może być od 3 do 5. Jeżeli drużyna osiągnęła w setach zwycięstwo 3-0, wtedy mecz jest kończony. Przy wyniku 2-1 potrzebny jest jeszcze przynajmniej jeden set do rozstrzygnięcia. W takim wypadku rezultat może skończyć się na czwartym secie (3-1) lub też przy stanie 2-2 przeprowadzony zostanie tak zwany tiebreak.

Tiebreak czyli piąty set, prowadzony jest to 15 punktów. Która drużyna osiągnie go pierwsza, ta wygrywa mecz. To wszystko jest z jednej strony proste, z drugiej zaś naprawdę skomplikowane. To jeszcze na domiar nie wszystko. Przy stanie punktowym 24-24 potrzebne są dwa punkty różnicy aby móc zakończyć set. Zasady gry w siatkówkę są raczej znane i lubiane. Dają one komfort oglądania meczu bez zbytniego zastanawiania się a wszystko jest zawsze bardzo czytelnie podane na ekranie przez transmitującą telewizję. Punktacja uchodzi za nieskomplikowaną, dlatego też bardzo wiele osób pała się siatkówką jako idealny sposób na relaks i wypoczynek.

Warto podkreślić, że na plaży siatkówka jest najchętniej wybieranym sportem. Grając w siatkówkę można miło i letnio spędzić czas w gronie przyjaciół. Jeszcze lepiej jest, gdy na plaży tej gra zespół składający się z samych dziewczyn, wtedy można spędzić tam cały dzień. Wiadomo, że dziewczyny uprawiające ten sport mają wysportowaną i zgrabną sylwetkę, przyciągają tym mnóstwo mężczyzn. Jednak aby móc wygrać, należy skupić się na grze i nie zwracać uwagi na to, co dzieje się w dalszym otoczeniu. Tutaj nawet jeden punkt stanowi bardzo wiele, często to dzięki niemu zespoły wygrywają długie rundy. Siatkówka na plaży to dobre rozwiązanie na nudę, warto zebrać jeszcze kilka osób i stworzyć składy, by walczyć ze sobą. Emocje są niesamowite, pyzatym jest to ruch na świeżym powietrzu i stanowi to dla nas samo zdrowie.