Skip to content

Miesiąc: wrzesień 2023

Sześciu najbardziej inspirujących siatkarzy plażowych wszech czasów

Posted in Siatkówka

Siatkówka plażowa jest jednym z najbardziej ekscytujących i widowiskowych sportów na świecie. W tym artykule przyjrzymy się sześciu najbardziej inspirującym siatkarzom plażowym wszech czasów, którzy zdobyli serca fanów swoim talentem, determinacją i pasją.

1. Kerri Walsh Jennings – Amerykańska siatkarka plażowa jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii tej dyscypliny. Zdobyła aż trzy złote medale olimpijskie, co czyni ją jedną z najbardziej dekorowanych siatkarek na świecie. Walsh Jennings jest również wzorem poza boiskiem, angażując się w wiele społecznych projektów i fundacji.

Siatkówka plażowa vs. siatkówka halowa – jakie są główne różnice?

Posted in Siatkówka

Siatkówka to dynamiczny i popularny sport, który można uprawiać zarówno w hali, jak i na plaży. Chociaż zasady gry pozostają takie same, istnieją pewne różnice między siatkówką plażową a siatkówką halową. W tym artykule omówimy główne różnice między tymi dwoma wariantami tego emocjonującego sportu.

Pierwszą i najbardziej zauważalną różnicą jest miejsce, w którym odbywa się gra. Siatkówka halowa, jak sugeruje nazwa, rozgrywana jest w zamkniętym pomieszczeniu na specjalnym parkiecie. Z kolei siatkówka plażowa odbywa się na piaszczystym terenie, zazwyczaj na plaży. To niesamowite otoczenie plaży nadaje siatkówce plażowej swojego niepowtarzalnego charakteru i przyciąga wielu entuzjastów tego sportu.